Jump to content
KOCKAFESZT

Kocka a Marson! - Építőverseny LEGO rajongóknak

Recommended Posts

facebook_cover_nagyobb.thumb.jpg.fe9d15d4f853b4bb31f176f0c1c72c13.jpg

Kocka a Marson! - Építőverseny LEGO rajongóknak

👽 A téma

Az új marsjáróval lázasan keresik az élet nyomait LEGO CITY minifigurái. A vörös bolygó felszínén már több erre utaló jelet találtak. Egy napon azonban, a figurák alig hisznek a szemüknek: a rover kamerája előtt egy furcsa űrlény áll.

Milyennek képzeled el ezt az űrlényt? Milyen érzékszervei, végtagjai vannak? Milyen a színe, a formája? Engedd szabadjára a fantáziádat és alkoss egy földönkívüli élőlényt LEGO DUPLO, LEGO vagy LEGO Technic kockákból. Méretbeli megkötés nincs!

👾 Teendők az építés után

1. Készíts fotót az építményedről! Legfeljebb három fénykép elkészítését ajánljuk, különböző szögből. Figyelj arra, hogy elég jó képeket készíts ahhoz, hogy alkotásodat jól lássuk! Gyermekek nem szerepelhetnek a képen!
  2. Regisztrálj a KOCKAFESZT LEGO rajongói klub fórumára és oszd meg velünk ebben a beszélgetésben az alkotásodról készült képeket! Beteheted hozzászólásodba linkelve, vagy csatolmányként is.
  3. Írd le az építő nevét* és életkorát, esetleg néhány mondatot az űrlényedről!

👽 A verseny menete

Az elkészült LEGO építményekről készült képeket 2021. április 26-tól május 21-ig várjuk.

A beérkező alkotásokat a KOCKAFESZT terepasztal kiállítói értékelik. Az értékelésnél az életkorra tekintettel vagyunk, ezért nincs korcsoportonkénti bontás, és ezért érdemes a pontos életkor megadása.

Eredményhirdetés 2021. május 23-án, este 20:00-kor! A nyertesekkel a fórum üzenőrendszerén keresztül vesszük fel a kapcsolatot, s egyeztetjük a nyeremény átvételét.

dijazas.thumb.jpg.34f29fd0f61f9063ba57d8d9dc86582f.jpg

👾 Díjak, nyeremények**

Az eredményhirdetéskor első, második és harmadik helyezettet választunk.

I. helyezett: 60228 LEGO CITY Űrrakéta és irányítóközpont

II. helyezett: 60227 LEGO CITY Hold-űrállomás

III. helyezett: 60226 LEGO CITY Marskutató űrsikló

A KOCKAFESZT csapata a fentieken kívül különdíjat is adhat.

👽 Kedves LEGO rajongó!

Nagy lelkesedéssel várjuk a Te alkotásodat is. Biztosak vagyunk benne, hogy Te is nagyszerű építő vagy. Sok sikert kívánunk!

a KOCKAFESZT csapata

---

* A neved és az életkorod személyes adatod. A hozzászólás közzétételével a fórum látogatói látni fogják azt. Megadhatod neved egy részét, becenevet, vagy akár kitalált nevet is - teljes nevedre csak akkor lesz szükségünk, ha neked is nyereményt postázunk. Az életkor megadása történhet a KOCKAFESZTnek küldött személyes üzenetben is, valamint a regisztrációra jogosult felhasználó esetében a profiloldalon is beállítható ez az adat, s kizárólag az adminisztrátorok számára látható.

** A nyereménylista változásának lehetőségét fenntartjuk.

Demku Bence, 7 éves. Régóta érdekli az űrkutatás. Szeretne egyszer eljutni az űrbe a NASA segítségével. Kíváncsi milyen ott az élet. Van e egyáltalán élet ott. Így ahogy a képen a figura nagy élmény lenne szerinte beöltözve lenni. 

IMG_20210428_122630.jpg

12 órája , Lubiczki Éva írta:

Demku Bence, 7 éves. Régóta érdekli az űrkutatás. Szeretne egyszer eljutni az űrbe a NASA segítségével. Kíváncsi milyen ott az élet. Van e egyáltalán élet ott. Így ahogy a képen a figura nagy élmény lenne szerinte beöltözve lenni. Szerinte ilyen lehet az űrbe. ☺️

12 órája , Lubiczki Éva írta:

Demku Bence, 7 éves. Régóta érdekli az űrkutatás. Szeretne egyszer eljutni az űrbe a NASA segítségével. Kíváncsi milyen ott az élet. Van e egyáltalán élet ott. Így ahogy a képen a figura nagy élmény lenne szerinte beöltözve lenni. 

IMG_20210428_122630.jpg

IMG_20210428_122630.jpg

Sziasztok! Alföldi Ákos vagyok, egy 27 éves Hajdúszoboszlói srác és már gyerekkorom óta építek, illetve tervezek különböző építményeket és dolgokat, mint ahogyan a lenti űrlényt is saját elképzelés alapján készítettem el a bónusz unikornis hajóval együtt. A Marsjáró által felfedezett életjel utáni nyomok meglehetősen egy hatalmas űrlény jelenlétére utalhatnak, aminek akár 6 lába is lehet. Mivel nagyon kevés nyomot találtak, ezért is gondoltam arra, hogy szárnyai lehetnek és a legtöbb időt emiatt a levegőben töltheti. Táplálékláncához szerintem húsevő életmód köthető, pontosabban kisebb és nagyobb más élőlényeket eszik, amik szintén felfedezésre várnak. A fején található 4 antennás érzékszervvel a körülötte lévő sziklák és dolgok távolságát tudja bemérni, beleértve a rá leselkedő veszélyeket is. Mindeközben a felé közeledő Rover az űrlény számára nagyon furcsa és szokatlan jelenség lehetett és ezért sem tudták alaposan megfigyelni őt, mert elég hamar szárnyra kapott majd elment, mivel érdeklődését felkeltette egy véletlenül becsapódó űrhajó ami darabokra esett szét. A pilóta a balesetet szerencsére túlélte, majd a rá leselkedő veszélyt figyelmen kívül hagyva igyekezett hajóját minél hamarabb összerakni, hogy a szörny odaértje előtt eltudjon menekülni. Remélem, hogy az építményem sokak tetszését elnyeri, egyben azt is, hogy a Rover a következő expedíciója során többet fog megtudni majd a lényről. Az esetleges eljövendő eredményhirdetésig szeretnék sok jó építést és további szép napot kívánni mindenkinek! 
Üdvözlettel: Alföldi Ákos

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Sziasztok!

Az ovis nagyfiú, Matyi szerint az űrlények mindenképpen zöldek, és előbb utóbb találkozni fogunk velük.

183933957_336842741116748_1131426752674643573_n.jpg

183560877_2939650389649672_2261065166908390387_n.jpg

183589843_1601707323361040_8662496677305827327_n.jpg

Készítette: Borbély Barnabás (6 éves) ... az űrhajók, űrjárművek nagy kedvencek Nálunk így 3 féle dioráma készült különböző marslakókkal! 🙂👽

Deep_impect.jpg

Mars_felszín.jpg

Marsjáró.jpg

Zétény kisfiam 5 éves, elmeséltem neki ezt a lehetőséget, ő pedig elkészítette ezt a Marslakót. Azt mondta ő ilyennek képzeli, és a környezetét is megépítette hozzá.

20210506_212846.jpg

20210506_212804.jpg

20210506_212721.jpg

Luca kislányom 3 éves, neki is elmeséltem ezt a lehetőséget, ő pedig elkészített Duplóból rögtön két Marslakót. Kicsit "bolondosak" lettek a lények, ő ilyennek képzelte el a Marslakókat.

20210506_211718.jpg

20210506_211740.jpg

20210506_211626.jpg

39 éves vagyok. És időnként ha van rá időm és felindulásom, szívesen alkotok LEGO-val. 

Az én interpretációm szerint: Nem minden élőlény 2,8 méteres és nem minden civilizáció épít 800 méteres tornyokat 🙂

01_mars.jpg

02_mars.jpg

03_mars.jpg

Hi everybody! My son, Tommy, 7years old,  finished his work! He enjoyed it a lot!He also wrote down his ideas in Hungarian. 💚🧡💙

He is the only one who could speak Hungarian in our family 😀

0001.JPG

0002.jpg

0003.jpg

0004.jpg

0005.jpg

0006.jpg

0007.jpg

0008.jpg

Sziasztok,

A kislányom regisztrációja még validációra vár. Hogy ne rágja tovább a fülem feltöltöm az ő alkotását is az én accountom alatt.

Sziasztok. A nemvem Lili. 8 éves. 

Szeretem az Among Us-t így egy szörnyeteget alkottam ami védi a kisbabáit. Apu tanácsokat és a kockáit adta nekem hozzá. 

lilo1.jpg

lilo2.jpg

lilo3.jpg

Sziasztok! Férjem, Helmeczi Zoltán alkotását rakom fel, ő 37 éves. Nagyrészt kedvenc lényépítős szettjéből (31073) készítette ezt a rákszerű ragadozó űrlényt, aki nagyon megkívánta Benny urániumos jégkrémét.

20210520_175233.jpg

20210520_175605.jpg

20210520_180051.jpg

Kedves LEGO rajongók!

Köszönjük az eddigi nevezéseket.

Azok, akiknek regisztrációját ma hagytuk jóvá, még feltölthetik nevezésüket a felületre, egészen kedd este 23:59-ig. Üdvözlettel:

a KOCKAFESZT csapata

On 4/22/2021 at 6:53 PM, KOCKAFESZT írta:

facebook_cover_nagyobb.thumb.jpg.fe9d15d4f853b4bb31f176f0c1c72c13.jpg

Kocka a Marson! - Építőverseny LEGO rajongóknak

👽 A téma

Az új marsjáróval lázasan keresik az élet nyomait LEGO CITY minifigurái. A vörös bolygó felszínén már több erre utaló jelet találtak. Egy napon azonban, a figurák alig hisznek a szemüknek: a rover kamerája előtt egy furcsa űrlény áll.

Milyennek képzeled el ezt az űrlényt? Milyen érzékszervei, végtagjai vannak? Milyen a színe, a formája? Engedd szabadjára a fantáziádat és alkoss egy földönkívüli élőlényt LEGO DUPLO, LEGO vagy LEGO Technic kockákból. Méretbeli megkötés nincs!

👾 Teendők az építés után

1. Készíts fotót az építményedről! Legfeljebb három fénykép elkészítését ajánljuk, különböző szögből. Figyelj arra, hogy elég jó képeket készíts ahhoz, hogy alkotásodat jól lássuk! Gyermekek nem szerepelhetnek a képen!
  2. Regisztrálj a KOCKAFESZT LEGO rajongói klub fórumára és oszd meg velünk ebben a beszélgetésben az alkotásodról készült képeket! Beteheted hozzászólásodba linkelve, vagy csatolmányként is.
  3. Írd le az építő nevét* és életkorát, esetleg néhány mondatot az űrlényedről!

👽 A verseny menete

Az elkészült LEGO építményekről készült képeket 2021. április 26-tól május 21-ig várjuk.

A beérkező alkotásokat a KOCKAFESZT terepasztal kiállítói értékelik. Az értékelésnél az életkorra tekintettel vagyunk, ezért nincs korcsoportonkénti bontás, és ezért érdemes a pontos életkor megadása.

Eredményhirdetés 2021. május 23-án, este 20:00-kor! A nyertesekkel a fórum üzenőrendszerén keresztül vesszük fel a kapcsolatot, s egyeztetjük a nyeremény átvételét.

dijazas.thumb.jpg.34f29fd0f61f9063ba57d8d9dc86582f.jpg

👾 Díjak, nyeremények**

Az eredményhirdetéskor első, második és harmadik helyezettet választunk.

I. helyezett: 60228 LEGO CITY Űrrakéta és irányítóközpont

II. helyezett: 60227 LEGO CITY Hold-űrállomás

III. helyezett: 60226 LEGO CITY Marskutató űrsikló

A KOCKAFESZT csapata a fentieken kívül különdíjat is adhat.

👽 Kedves LEGO rajongó!

Nagy lelkesedéssel várjuk a Te alkotásodat is. Biztosak vagyunk benne, hogy Te is nagyszerű építő vagy. Sok sikert kívánunk!

a KOCKAFESZT csapata

---

* A neved és az életkorod személyes adatod. A hozzászólás közzétételével a fórum látogatói látni fogják azt. Megadhatod neved egy részét, becenevet, vagy akár kitalált nevet is - teljes nevedre csak akkor lesz szükségünk, ha neked is nyereményt postázunk. Az életkor megadása történhet a KOCKAFESZTnek küldött személyes üzenetben is, valamint a regisztrációra jogosult felhasználó esetében a profiloldalon is beállítható ez az adat, s kizárólag az adminisztrátorok számára látható.

** A nyereménylista változásának lehetőségét fenntartjuk.

Erdei Hunor vagyok 10 éves leszek. Kedvenc Hobbim a legózás. Amikor hallottam a történetet így képzeltem el az eseményt.

0385AC46-22EA-4D17-98D6-80C69C984EA1.jpeg

A0560192-A08E-4EC0-A6F4-0FE49F035716.jpeg

07586E1F-98F6-4268-852B-C8EDA7F1629D.jpeg

Sziasztok! Boti vagyok, 17 éves. Már 20-án regisztráltam a fórumra, de ma kaptam meg a jóváhagyást, így csak most tudom feltölteni az általam készített építmények fotóit. Építettem egy lényt, ami a triceratopsz és a dewback szerelemgyereke. Emelett még készítettem egy marsjárót. 

20210520_202828(1).jpg

20210520_203207(1).jpg

20210520_204109(1).jpg

20210520_204323.jpg

20210520_205720_HDR(1).jpg

20210520_205425(1).jpg

Sziasztok!

A fiam alkotását töltöm fel. Abos Dániel, 10 éves, 4. osztályos. Az alábbiakat írta le az űrlényéről:

"Az én űrlényem egy tűzoltó. Az űrlényeknek nincsen kezük. Mindent a lábukkal csinálnak. A Marson lévők mindig színesek, de ha elhagyják, egy színük van."

IMG_8514.JPG

IMG_8515.JPG

IMG_8517.JPG

Kedves fórumozók!

Köszönjük, hogy ilyen sok nagyszerű alkotást mutattatok meg nekünk. Tudjuk, elcsépelt gondolat eredményhirdetésekkor, de ez van: nehéz dolgunk volt a pontozás során. Figyelembe vettük:

• a készítő életkorát.
  • az építési kihívás témájának megjelenését.
  • az alkotás részletességét, az építőelemek kapcsolódási módját, a felhasznált építőelemek sokszínűségét.
  • az űrlény megalkotásának alapjául szolgáló ötletet.

Több pontegyezés adódott, a dobogósok esetében azonban egy-egy pont különbség tett különbséget, azaz szoros volt a verseny. A  Kockák a Marson építőverseny dobogósai:

III. helyezett: @SuperTommy (7)

SuperTommy az űrlények széles skáláját mutatta be nekünk. Sokféle kockát használt fel hozzájuk, színesek, mókásak. Kedvenc részletünk, hogy szeretnek fürdeni, ezért fürdőszobát is kaptak.

II. helyezett: @Adrián (39)

Adrián a bolygófelszínbe simuló mikro városa nagyszerű csavar az idegen civilizáció felfedezésében és ennek LEGO kockákkal való ábrázolása is nagyon szép lett.

I. helyezett: @Boti (17)

Boti TFOL (teenage fan of LEGO) építőként brilliáns építési technikákat használt: sisakok a triceratops-szerű űrlény jószágának koponyáján, droid-fejek ujjként. Az idomított űrállat, mint ötlet, szintén nagyon tetszett a pontozóknak. Az űrlényhez részletgazdagon megépített kiegészítők társultak.

Kedves nyertesek, gratulálunk! Kérjük, nyereményetekért írjatok privát üzenetet!

A többieknek is köszönjük a részvételt. Építményeiket hamarosan megosztjuk facebook oldalunkon: https://www.facebook.com/kockafeszt

Már készülünk a következő építőversenyünkre. Addig is, alkotásaitokat közzétehetitek a fórumon itt: Saját építményeink - KOCKAFESZT

Valamennyi hozzászólásnál láttok reakciógombokat. Ezek megnyomásával pontokat adhattok egymásnak. A sok pontot (50-100-200-500) gyűjtők számára meglepetésekkel készülünk a jövőben.

---

Hamarosan LEGO termékbemutatókat is olvashattok itt: LEGO termékek - KOCKAFESZT (ezeknek egy része már megtekinthető, YouTube csatornánkon: https://www.youtube.com/c/KOCKAFESZTTV/videos