Jump to content
XperiMent

Keep On Bricking - Peteris Sprogis

Recommended Posts

Egyik kedvenc tervezőm Keep On Bricking, azaz Peteris Sprogis, Lettországból. Elsősorban alternatív építményeket tervez, és én is nagy rajongója vagyok az alternatív építésnek. Mostanában főleg autós készleteket tervez át, de a végeredmény nem mindig autó lesz :) A Speed Champions készletek nagymestere. Általában nem áll meg 1-2 modellnél, akár 10-20 modellt is tervez egy szettből. A terveit árulja, de néha bedob 1-1 ingyenes tervet is. Fáradhatatlan tervező, jelenleg 651 terve található a Rebrickable oldalon, a top designerek listáját több, mint fél éve vezeti, de az összesített listában is az előkelő 3. helyen áll.

Instagram oldala

Rebrickable oldala

Youtube csatornája

aaa.jpg

28496513bcd37c267cbfad3cd5d44db4.jpg

On 5/20/2019 at 4:19 PM, Éliás Péter írta:

Na, hát ez pont az a téma, amit te szeretsz csinálni.

Igen, bár a Speed Champions nem fogott meg eddig. Bár egyszer ki kéne próbálnom .)

Ezek tényleg szenzációs alkotások. Őszintén csodálom azokat az építőket, akik bármit-bárhogyan meg tudnak tenni a kockákkal. Köszi, hogy megosztottad. :-)

On 6/4/2019 at 10:42 AM, László Péter írta:

Ezek tényleg szenzációs alkotások. Őszintén csodálom azokat az építőket, akik bármit-bárhogyan meg tudnak tenni a kockákkal. Köszi, hogy megosztottad. :-)

Szívesen. Nekem ő nagy kedvencem, igazából amikor kb. 4 éve kijöttem a Dark Agesből, nem nagyon építettem saját dolgokat, csak amit a hivatalos instrukció tartalmazott. Utána kezdtem jobban belemélyedni, és őt találtam meg legelőször, YT-n osztotta meg a saját alternatív építéseit, ráadásul pont olyat építményeit találtam, aminek az alapja nekem is megvolt (60150 Pizzás furgon), szóval mondhatni, ő indított el az alternatívozás útján. Mondjuk akkoriban hébe-hóba voltak fizetős terveit, a többség ingyenes volt, mára ez az arány megfordult :(

Nekem sohasem volt sok kockám, ezért is tartom jó ötletnek az alternatív építést, mert így egy megvett szettet nemcsak a polcra tesz ki az ember, hanem szépen megépítheti mások terveit. Ez egyben egy jó inspiráció arra, hogy magunk is elkezdjünk tervezni. Azt vettem észre, hogy a hatalmas, monumentális alkotások általában több embernek tetszenek, de sokszor egy adott elemkészletből sokkal nehezebb tervezni, mint végtelen rendelkezésre álló kockából :)