Jump to content
XperiMent

A LEGO Csoport megvette a Bricklinket

Recommended Posts

Rövid időn belül a második nagyon érdekes történés, ami sok LEGO rajongót érint, mégpedig az, hogy a LEGO Csoport megvette a legnagyobb online LEGO alkatrész piacteret, a Bricklinket.

Sok kérdés vetődhet fel, virtuális építőként engem az érdekel a legjobban, vajon mi lesz a stud.io sorsa. Nem szeretném most temetni az oldalt, de várjuk ki a végét.

A Brothers Brick interjúja angolul:
https://www.brothers-brick.com/2019/11/26/news-the-lego-group-acquires-bricklink-from-nexon-founder-jay-kim-for-undisclosed-sum-interview-with-lego-cmo-julia-goldin/

Gondolom stud.io marad, meg az AFOL Designer programhoz hasonlóból lesz még több, ellenben a boltokban szerintem a TLG-nek kevés hozzáadott értéke van, illetve részben kifejezetten konkurál a Pick a brickkel. Vevőcsalogatónak jó lesz esetleg. Meglátjuk.

Miközben a LEGO 50 oldalas szerződéseket írat alá valamennyi viszonteladóval, most megvettek egy platformot, amin kis túlzással, de az értékesít terméket aki csak szeretne. Ráadásul ez az egyik legnagyobb felület a másodpiac számára - tehát a LEGO az ezen a felületen eladott termékei után kétszer fog hasznot húzni.

Egyelőre nem értem, miért buli ez az AFOL közösségnek (mert hát ránk hivatkozva történik az egész) és nem világos, miért lesz ez jó >valójában< a LEGO-nak.

10 hours ago, Karcsi said:

Egyelőre nem értem, miért buli ez az AFOL közösségnek

Egyes FB oldalakon vettem észre, hogy egyesek nagyon naívan állnak a TLG-hez, merthogy játékgyártó cég és azt vettem észre, hogy sokan meglepődnek, mikor felhívom a figyelmüket arra, hogy alapvetően mégiscsak egy for profit vállalkozás, aki abból él, hogy gyárt valamit, amit elad jó pénzért az embereknek. Szóval ilyen szempontból nincsenek illúzióim.

10 hours ago, Karcsi said:

és nem világos, miért lesz ez jó >valójában< a LEGO-nak. 

Tippem szerint: stud.io (már lehagyta az LDD-t, az az igazság) és az AFOL Designer Program miatt. Illetve egy jó nagy adatbázishoz férnek hozzá a felhasználói igényeket illetően. Na meg, hogy van 1,1 millió felhasználója, akit targetálhat ilyen téren. Új promóciós csatorna illetve az ADP-n keresztül egy kis költségvetésű, alacsony kockázatú "Ideas" program keretén belül pénzt lehet csinálni olyan szettekből is, amik egyébként nem mennének át a Lego brand alatt valamilyen okból.

Szerintem ez lehet az érték a TLG-nek a Bricklinkben és úgy gondolom, hogy semmiképp sem maga az aftermarket. Sőt, ha azt nézzük, kifejezetten konkurenciája is a Pick-a-Brick-nek. Illetve a LEGO utáni második legnagyobb piactere a Legonak, ami felett most megszerezte a kontrollt.